Шестой школьный день

 

Каждый субботний день Вы можете провести дома, с родителями, с друзьями.

 
   Мы предлагаем Вам провести субботний день в школе. Вашему вниманию здесь будет предложено: 
 
·         веселые спортивные эстафеты в спортзале;         
·         работа консультационного пункта социально-педагогической   службы;
·         работа в компьютерном кабинете;
·         cпортивные игры по интересам;  
·         конкурсные и развлекательные программы;
·         культурно-массовые мероприятия по группам – экскурсии, турпоходы, викторины, творческие мастерские и др.
   Каждый вторник на стенде и на сайте смотрите информацию по мероприятиям, которые будут проводится в ближайшую субботу.
 

Приходите, мы ждём вас!

План мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

 на 2020/2021 навучальны год

 

Мерапрыемствы па рэалізацыі асноўных напрамкаў выхавання вучняў

Тэрмін правядзення

Месца правядзення

Удзельнікі

Адказныя за правядзенне

ВЕРАСЕНЬ

Конкурс малюнкаў “Нашы правы”

05.09

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Віктарына “Правы літаратурных герояў”

05.09

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Рэбкавец Т.С., кл.кір. 5 класа

Спартыўная гульня “Падарожжа ў краіну Здаравячок”

12.09

спартыўная пляцоўка

вучні 1-4 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Таварысцкая сустрэча па футболу

12.09

спартыўная зала

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Саланевіч М.В., кл. кір. 6 класа

Інтэлектуальная віктарына “Тут Радзімы маёй пачатак”

19.09

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл.кір. 3 класа

Ток-шоу “Мы і культура”

19.09

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Крывецкая С.М., кл. кір. 7 класа

Дзень прафесіі

26.09

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Дзень прафесіі

26.09

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Пашалюк М.В., кл. кір. 8 класа

КАСТРЫЧНІК

Віктарына “Табе аб тваіх правах і абавязках”

03.10

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Канцэртная праграма да Дня настаўніка «Усім, каму добрае імя Настаўнік»

03.10

актавая зала

вучні 5-11 кл.

Саланевіч Н.А., намеснік дырэктара па ВР

Пашалюк М.В., педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі 5-11 класаў

Святочная праграма “Ты адна такая, любімая, радная”

10.10

актавая зала

вучні 1-4 класаў

Пашалюк М.В., педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі 1-4 класаў

Спартландыя “Вясёлыя старты”

10.10

спартыўная пляцоўка

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Банцэвіч А.В., кл. кір. 9 класа

Віктарына “У свеце жывёл”

17.10

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Інтэлектуальная гульня “Па старонкам Усеагальнай дэкларацыі правоў чалавека”

17.10

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Саланевіч М.А., кл.кір. 10 класа

Завочная экскурсія ў  Белавежскую пушчу

24.10

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл кір. 3 класа

“Што? Дзе? Калі?” інтэлектуальная гульня

24.10

актавая зала

вучні 5-11 кл.

Петруковіч М.У., кл. кір. 11 класа

Дзень прафесіі

31.10

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Дзень прафесіі

31.10

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Рэбкавец Т.С., кл.кір. 5 класа

ЛІСТАПАД

Іградром “Здароўе”

14.11

спартыўная пляцоўка

вучні 1-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Спартыўныя эстафеты “Самы хуткі, самы лоўкі”

14.11

спартыўная пляцоўка

вучні 5-11 кл.

Саланевіч М.В., кл.кір. 6 класа

Працоўны дэсант па рамонце кніг

21.11

бібліятэка

вучні 1-4 кл.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Працоўная акцыяЭкалогія зямлі – экалогія душы”

21.11

тэрыторыя школы

вучні 5-11 кл.

Крывецкая С.М., кл. кір. 7 класа

Дзень прафесіі

28.11

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл. кір. 3 класа

Дзень прафесіі

28.11

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Пашалюк М.В., кл. кір. 8 класа

СНЕЖАНЬ

Гульнявая праграма “Правы казачных герояў”

05.12

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Гульня-форум “Гэта маё рашэнне”

05.12

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Банцэвіч А.В., кл. кір. 9 класа

Калаж “Здаровы я – здаровая краіна”

12.12

спартыўная зала

вучні 1-4 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Спартыўны конкурс “Дзень рэкордаў”

12.12

спартыўная зала

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Саланевіч М.А., кл. кір. 10 класа

Дзень прафесіі

19.12

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Дзень прафесіі

19.12

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Петруковіч М.У., кл. кір. 11 класа

СТУДЗЕНЬ

Відэалекторый “Свет правоў дзяцей”

16.01

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл. кір. 3 класа

Фестываль “Што я ведаю аб сваіх правах”

16.01

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Рэбкавец Т.С., кл.кір. 5 класа

Віктарына “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”

23.01

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір.4 класа

Конкурс “Зорны дождж”

23.01

актавая зала

вучні 5-11 кл.

Саланевіч М.В., кл. кір. 6 класа

Дзень прафесіі

30.01

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Дзень прафесіі

30.01

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Саланевіч М.В., кл.кір. 6 класа

ЛЮТЫ

Прававая гульня “Падарожжа ў Праваград”

06.02

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Пашалюк Т.В., кл. кір 2 класа

Вечар сустрэчы выпускнікоў

06.02

актавая зала

вучні 5-11 кл.

Саланевіч Н.А., намеснік дырэктара па ВР

Пашалюк М.В., педагог-арганізатар

Саланевіч М.А., кл. кір. 10 класа

Спартыўна-забаўляльная гульня “Моцны, смелы і ўмелы”

13.02

спартыўная зала

вучні 1-4 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Банцэвіч І.В., кл. кір. 3 класа

Зімовыя рухомыя гульні на свежым паветры

13.02

спартыўная пляцоўка

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Крывецкая С.М., кл. кір. 7 класа

Экалагічная гульня “Дзіцячыя пісьменнікі аб прыродзе”

20.02

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Конкурс “А ну-ка, хлопчыкі”

20.02

актавая зала

вучні 5-11 кл.

Пашалюк М.В., кл. кір. 8 класа

Дзень прафесіі

27.02

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Дзень прафесіі

27.02

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Банцэвіч А.В., кл. кір. 9 класа

 

САКАВІК

Святочная праграма “Ёсць у сакавіку дзень асаблівы”

06.03

актавая зала

вучні 1-4 класаў

Саланевіч Н.А, намеснік дырэктара па ВР

Пашалюк М.В., педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі 1-4 класаў

Конкурс “А ну-ка, дзяўчаты”

06.03

актавая зала

вучні 5-11 кл.

Саланевіч Н.А., намеснік дырэктара па ВР

Пашалюк М.В., педагог-арганізатар

Петруковіч М.У., кл. кір. 11 класа

Спартыўныя эстафеты “У краіне Здароўе”

13.03

спартыўная зала

вучні 1-4 кл.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Малыя алімпійскія гульні

13.03

спартыўная пляцоўка

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Рэбкавец Т.С., кл.кір. 5 класа

Конкурсная праграма “Марафон казак”

20.03

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл. кір. 3 класа

Гульня “Бітва эрудытаў”

 

20.03

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Саланевіч М.В., кл.кір. 6 класа

Дзень прафесіі

27.03

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Дзень прафесіі

27.03

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Крывецкая С.М., кл. кір. 7 класа

КРАСАВІК

Брэй-рынг “Правы дзіцяці”

03.04

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Віктарына “Закон ад А да Я”

03.04

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Пашалюк М.В., кл. кір. 8 класа

Гульні на свежым паветры

10.04

спартыўная пляцоўка

вучні 1-4 кл.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Спартыўныя эстафеты “Самы хуткі, самы лоўкі”

10.04

спартыўная пляцоўка

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Банцэвич А.В., кл. кір. 9 класа

Экскурсія па месцам баявой славы  (в. Камень, в.Вяз, в. П-Загародскі)

17.04

вызначаная тэрыторыя

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл. кір. 3 класа

Акцыя Чысты школьны двор

17.04

тэрыторыя школы

вучні 5-11 кл.

Саланевіч М.А., кл. кір. 10 класа

Дзень прафесіі

24.04

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Дзень прафесіі

24.04

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Петруковіч М.У., кл. кір. 11 класа

МАЙ

Гульня “Прававая азбука”

01.05

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Квэст-гульня “Кола Феміды”

01.05

школа

вучні 5-11 кл.

Рэбкавец Т.С., кл. кір. 5 класа

Конкурс малюнкаў “Наш сябар спорт”

08.05

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Пашалюк Т.В., кл. кір. 2 класа

Таварысцкая сустрэча па валейболу

08.05

спартыўная пляцоўка

вучні 5-11 кл.

Чымбур Ю.М., наст. фіз. культ. і зд.

Саланевіч М.В., кл. кір. 6 класа

Пазнавальная гульня  “Родны край”

15.05

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Банцэвіч І.В., кл. кір. 3 класа

Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы”

15.05

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Крывецкая С.М., кл. кір. 7 класа

Конкурс малюнка на асфальце

22.05

тэрыторыя школы

вучні 1-4 кл.

Саланевіч Г.В., кл. кір. 4 класа

Гульня “Шчаслівы выбар”

22.05

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Пашалюк М.В., кл. кір. 8 класа

Дзень прафесіі

29.05

кабінет пачатковых класаў

вучні 1-4 кл.

Мелюх Т.М., кл. кір. 1 класа

Дзень прафесіі

29.05

вучэбны кабінет

вучні 5-11 кл.

Банцэвіч А.В., кл. кір. 9 класа

           

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                      ЗАЦВЯРДЖАЮ

                                                                                      Дырэктар школы

                                                                                       ______С.М. Ерш

                                                                                       ________2020 г.

 

 

 

 

Заняткі аб,яднанняў па інтарэсах на

першае паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года 

ў шосты школьны дзень

 

№ п/п

Назва аб’яднання

 

Час правядзення

Адказны педагог

1.

Крэатыўныя фантазіі

9.00-9.45

9.50-10.35

Банцэвіч А.В.

2.

Асновы праваслаўнай культуры. Праваслаўныя святыні ўсходніх славян

10.00-10.45

10.50-11.35

Крывецкая С.М.

3.

RitMix (ЦТДіМ)

10.45-11.30

Банцэвіч А.В.

4.

Юны выратавальнік-пажарны

11.45-12.30

12.35-13.20

Саланевіч Г.В.

5.

Экскурсавод (РЦТіК)

12.00-12.45

12.50-13.35

Крывецкая С.М.

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                         Н.А. Саланевіч

 

 

ГРАФІКІ РАБОТЫ Ў СУБОТУ

 

Вучэбная майстэрня

11.00-13 .00

Адказны – Саланевіч М.В.

 

Спартыўная пляцоўка,

спартыўная зала

09.00-13.00

Адказны – Чымбур Ю.М.

 

Пакой дзіцячых ініцыятыў

8.00-11.40

13.15-15.00

Адказны – Пашалюк М.В.

 

Педагог-псіхолаг

Банцэвіч Н.С.

9.00-13.00

 

Педагог сацыяльны

Саланевіч М.В.

8.00-11.00

 

 

Час работы

ДУА “Пагост-Загародская сярэдняя школа імя славянскіх асветнікаў Кірыла і Мяфодзія” Пінскага раёна

ў суботу

8.00-19.00

 

 (пры правядзенні агульнашкольных мерапрыемстваў

да 21.30)